TOPTAN VE PERAKENDE ELEKTRİK SATIŞ HİZMETLERİ KAPSAMINDA;

Yurt içi ve yurt dışı elektrik ticareti çalışmaları devam ediyor.

Yurt dışına elektrik ticareti için gerekli Elektrik Toptan Satış Lisansı’na sahip olan ve Yunanistan ile Bulgaristan’a elektrik satışı da gerçekleştiren Cengiz Holding, elektrik ticareti alanında sayılı kurumlardan biri. Ayrıca Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş.’nin kurulmasıyla Cengiz Holding, elektrik sektöründe toptan ve perakende elektrik satışında, yurt içi ve yurt dışı elektrik ticareti ve satışında çok daha aktif rol almaya başladı. Kurum, bundan sonraki dönemde, enerji alanında ortaya koyduğu entegre ve geniş ölçekli faaliyetleri ile sektördeki önemli konumunu daha da sağlamlaştırmayı ve elektrik piyasasındaki payını artırmayı hedefliyor.

Cengiz Holding Bünyesinde Elektrik Satışı Yapan Şirketler

Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş.’nin kurulmasıyla Cengiz Holding, elektrik sektöründe toptan ve perakende elektrik satışında, yurt içi ve yurt dışı elektrik ticareti ve satışında çok daha aktif rol almaya başladı. Yurt dışına elektrik ticareti için gerekli Elektrik Toptan Satış Lisansı’na sahip olan ve Yunanistan ile Bulgaristan’a elektrik satışı da gerçekleştiren Cengiz Holding, elektrik ticareti alanında sayılı kurumlardan biri. Ayrıca Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş.’nin kurulmasıyla Cengiz Holding, elektrik sektöründe toptan ve perakende elektrik satışında, yurt içi ve yurt dışı elektrik ticareti ve satışında çok daha aktif rol almaya başladı. Kurum, bundan sonraki dönemde, enerji alanında ortaya koyduğu entegre ve geniş ölçekli faaliyetleri ile sektördeki önemli konumunu daha da sağlamlaştırmayı ve elektrik piyasasındaki payını artırmayı hedefliyor.​​​ Toptan satış şirketi olarak Cengiz Elektrik, Cengiz Holding faaliyetleri içerisinde üretilen enerjinin pazarlanması, serbest tüketici portföyünün idaresinin kolaylaştırılması ve diğer piyasa katılımcılarıyla enerji alış-verişinin sağlanması çalışmalarını yürütüyor. Cengiz Elektrik, gücünü şirket bünyesinde yapılan üretim faaliyetlerinden alıyor ve önce müşteri memnuniyeti ilkesiyle hizmet veriyor.

2011 yılında ithalat ve ihracat yapma hakkının toptan satış lisansına eklenmesiyle birlikte Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş., komşu ülkelerden enerji alım satım faaliyetlerine de devam ediyor. Avrupa piyasaları ile Türkiye piyasası arasındaki geçişler şeffaflaştıkça dış ticaret hacmini artırarak bu konuda öncü şirket olmayı hedefleyen Cengiz Elektrik, yerli üretici ve sanayicinin enerji maliyetini düşürmek hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.


 

cengiz-enerji

Ünvan: Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş.
Adres: Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:37 34662 Üsküdar, İstanbul, Türkiye
Telefon: +90 (216) 554 53 00 (Pbx)

Faks: +90 (216) 474 11 22
E-Mail: enerjisatis@cengiz.com.tr
Web: www.cengizelektrik.com.tr

Türkiye’nin her bölgesinde elektrik tüketicilerine hizmet veren CK Enerji Yatırım Ortaklığı, Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği çerçevesinde 2011 yılında aldığı “Elektrik Tedarik Lisansı” ile elektrik enerjisinin ikili anlaşmalar yoluyla alım-satımı, son kaynak tedariki kapsamındaki ve diğer serbest tüketicilere ülke çapında perakende satışı faaliyetlerini yürütüyor.


 

CK ENO_ Renkli

Ünvan: CK Enerji Ortaklığı Toptan Elektrik Satış A.Ş.
Adres: Eti Mahallesi Celal Bayar Bulvarı No:78/229 YHT Garı Çankaya / Ankara
Telefon: 0(212) 311 93 03

Web: www.ckenerjiortakligi.com.tr

CK Enerji Akdeniz Elektrik, 28 Mayıs 2013 tarihinden itibaren “Her an sizinle” sloganıyla Akdeniz bölgesinde perakende elektrik satış şirketi olarak faaliyetlerine başlamıştır.
Antalya, Burdur ve Isparta illerini kapsayan Akdeniz bölgesinde 1,8 milyonun üzerinde aboneye hizmet veren CK Enerji Akdeniz Elektrik görevli perakende satış şirketi olarak Türkiye’deki tüm serbest tüketicilere ikili anlaşmalar yolu ile serbest olmayan tüketicilere ise Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından verilen lisans doğrultusunda ulusal tarifeden perakende elektrik satışı yapmaktadır.


 

CKA_Renkli

Ünvan: CK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş.
Adres: Göksu Mahallesi Aspendos Bulvarı Serik Caddesi Demokrasi Kavşağı Kepez / Antalya
Telefon: 0850 226 07 07

Faks: +90 (242) 338 31 67
E-Mail: kurumsaliletisim@ckakdeniz.com.tr
Web: www.ckakdeniz.com.tr

CK Enerji Boğaziçi Elektrik, İstanbul’un Avrupa yakasında Türkiye genelinin yüzde 10’una denk gelen yaklaşık 4,5 milyon aboneye ‘görevli tedarik şirketi’ sıfatıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından onaylanan perakende satış tarifeleri üzerinden hizmet veriyor. Şirket ayrıca bölge sınırlaması olmaksızın serbest tüketici niteliğine sahip tüketicilerle ikili anlaşma yaparak indirimli tarife ve fayda kampanyalarıyla elektrik enerjisi satışı da yapabiliyor. Eski dönem fatura tahsilat noktalarını kurumsal dönüşümle birlikte Müşteri İşlem Merkezleri’ne (MİM) çeviren CK Enerji Boğaziçi Elektrik, bu dönüşümün başladığı 2015 yılının Mart ayından itibaren her üç günde bir işlem merkezi açılışına imza atıp kendi sektöründen bağımsız olarak ‘kapsama alanı en hızlı büyüyen perakende firmaları’ arasına da girdi. 300’e yakın MİM noktası ile Türkiye’nin en yaygın enerji perakende kanalına sahip olan CK Enerji Boğaziçi Elektrik, perakende elektrik satışı ve sonrasındaki faaliyetlerinde daha kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla devamlı çalışarak değişim ve dönüşümünü sürdürüyor.


 

CKB_Renkli

Ünvan: CK Boğaziçi Elektrik Perakende Satış A.Ş.
Adres: Hürriyet Mahallesi Dr.Cemil Bengü Caddesi No:1 Kağıthane / İstanbul
Telefon: 444 6 255

E-Mail: musterihizmetleri@ckbogazici.com.tr
Web: www.ckbogazici.com.tr

Kolin ve Cengiz Holding bünyesinde hizmet veren perakende elektrik satış lisansına sahip CK Enerji Çamlıbel Elektrik, 900 bin müşterisine perakende elektrik satış hizmeti vermektedir. Son kullanıcıya enerjiyi en verimli şekilde ve en uygun fiyata ulaştırmak hedefi ile faaliyetlerini sürdüren CK Enerji Çamlıbel Elektrik, kendi görev bölgesinde bulunan son kaynak müşterileri ile serbest tüketicilere ve Türkiye’nin her yerindeki serbest tüketicilere enerji satışı yapmaktadır. CK Enerji Çamlıbel Elektrik, elektrik satışı yaptığı tüm müşterilerine kaliteli hizmet verebilmek için çalışmalarına devam etmektedir.


 

CKÇ_Renkli

Ünvan: CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş.
Adres: Yeşilyurt Mah. Sultanşehir Bulvarı No:34/1 Merkez / Sivas
Telefon: 444 90 58

Faks: +90 (346) 858 61 01
E-Mail: musterihizmetleri@ckcamlibel.com.tr
Web: www.ckcamlibel.com.tr

 

​Meram Elektrik Perakende Satış A.Ş.

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun ilgili mevzuatları kapsamında “dağıtım faaliyetleri” ile “perakende satış faaliyetleri”ni ayrıştırarak 1 Ocak 2013 tarihi itibari ile sadece dağıtım lisansı kapsamındaki dağıtım faaliyetlerini yürütmeye başladı. Aynı zamanda perakende faaliyetleri için de 01 Ocak 2013 tarihi itibariyle 27.12.2012 tarih ve EPS 4207-4/2500 sayılı perakende satış lisansına sahip olan Meram Elektrik Perakende Satış A.Ş. (MEPAŞ) kuruldu.

Şirket, Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kırşehir illerinde toplam 76 işletmede hizmet veriyor.​


 

medas-logo

Ünvan: Medaş Meram Elektrik Dağıtım A.Ş.
Adres: Sancak Mahallesi Yeni İstanbul Caddesi No: 92 Selçuklu Konya/Türkiye
Telefon: +90 444 8 186

Faks: +90 (332) 255 00 82
E-Mail: info@meramedas.com.tr
Web: www.meramedas.com.tr