loader
POPÜLER ARAMALAR
HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Türkiye’nin en büyük sanayi şirketlerinden biri olarak 43.000 kişilik ailemizle enerji, madencilik, inşaat, turizm ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteriyoruz.
Hakkımızda

Ar-Ge projeleri ve en yeni teknolojilerle donatılmış tesislerimiz sayesinde, insan ve çevre odaklı sürdürülebilir üretim yapıyoruz. Entegre tesislerimizle döngüsel ekonomi için en iyi üretim uygulamalarını hayata geçiren şirketimiz, çok yaklaştığı yeşil üretim hedefiyle de dünyada öncülük yapıyor.

Hem Türkiye’de hem de dünyada önemli projelere imza atan; ilkleri başaran Cengiz Holding’in, madencilik alanında Eti Bakır ve Eti Alüminyum şirketleri bulunuyor. Enerji konusundaki tüm yatırımlarını Cengiz Enerji ile gerçekleştiren Cengiz Holding; Cengiz İnşaat, Iconichem, Ruzen Elektrik, Orsa Enerji, Cuprumold Mining, Truva Bakır, Gokcen Enerji, Ahen Maden, Samgaz, Selçukgaz, Centur, Cengiz Havacılık, Cengizler Sigorta, Kalehan Enerji, CK Enerji, Cenal Elektrik şirketleriyle faaliyet gösteriyor.

Türkiye’de özel sektörün tek noktaya yaptığı en büyük yatırım olan İstanbul Havalimanı’nın yatırımcısı ve işletmecisi olan şirketimiz, Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük hibrit enerji santralini Bingöl’de hayata geçirdi. Türkiye’de hem bakır hem de alüminyumda, madenden son ürüne üretim yapabilen tesislere sahip tek şirket olan Cengiz Holding, Ar-Ge çalışmalarıyla stratejik ürünlerin Türkiye’de üretilmesinde önemli rol oynuyor.

Hakkımızda