loader
POPÜLER ARAMALAR
Başkanın Mesajı

BAŞKANIN MESAJI

DEV YATIRIMLARLA
KÜRESEL DEVLER LİGİNE DOĞRU…

Türkiye’de ilklere imza attığımız dev yatırımlarımızla sınai kalkınmada önemli rol oynarken, sembol projelerle ekonomiye katma değer sağlıyoruz. 1980 yılından beri faaliyetlerini sürdüren Cengiz Holding, bugün 43 bin kişilik büyük bir aileye dönüştü. Bu değerli ailemin her bir ferdinin başarılarımızda büyük katkısı bulunuyor.

Cengiz Holding, enerji, madencilik, inşaat ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Bunlar arasında yer alan ve tüm dünyadaki trendlere paralel olarak büyüyen enerji ve madencilik; artık bizim şirketimizin de lokomotifi haline geldi. Enerji alanında elektrik üretimi ve dağıtımı, satış ve pazarlama ile doğal gaz dağıtım ve ticareti alanlarında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle güneş ve rüzgar gibi sürdürülebilir enerji alanları, önümüzdeki yatırımlarımızda bize ışık tutacak. Türkiye sanayisinin önemli iki şirketi Eti Bakır ve Eti Alüminyum, özelleştirme süreci sonrası yaptığımız yatırımların da etkisiyle artan kapasiteleri ve verimli üretimleriyle bizim için gurur kaynağı oluyorlar. Enerji ve madencilik alanlarında önümüzdeki dönemde yurt dışında da büyümeyi ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeyi planlıyoruz.

Cengiz Holding’de inşaat ve hizmet faaliyetlerimiz birlikte büyüyor. İstanbul Havalimanı, Karadeniz Sahil Yolu, Yüksek Hızlı Tren gibi Türkiye’nin adını dünyaya duyuran ve insanları sevdiklerine kavuşturan projelerimizin yanı sıra barajlar, limanlar, enerji santralleri inşa ediyoruz. Türkiye’deki bu başarılı projelerimiz bizim için yurt dışında da çok önemli referans kaynağı oluyor.

Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımıza; ülkemizin ticari faaliyetlerine sürdürülebilir bir değer kazandırmak, daha da önemlisi toplumsal ve sosyal refahı artırmak için durup dinlenmeden devam ediyoruz. Türkiye’ye duyduğumuz güvenle ülkemizin yarınlarını planlarken, yatırımlarımızla atacağımız öncü adımlarla ülkemize değer katmayı sürdüreceğiz. Önümüzdeki dönemde yurt dışında gerçekleştireceğimiz projelerle de yüzümüzü dünyaya döneceğiz.

Dünya çapındaki projelerimizle küresel devler liginde yer alarak yepyeni başarı hikayeleriyle çalışmaya devam edeceğiz. Tüm bunları hayata geçirirken de ülkemizin gücü, değerli Türk milletinin azmi ve ay yıldızlı bayrağımıza olan sevgimiz bizim rehberimiz olacak.

MEHMET CENGİZ

Yönetim Kurulu Başkanı

Başkanın Mesajı
Başkanın Mesajı