HİZMET VERİLEN TOPLAM ABONE SAYISI;

10 milyon aboneye ulaşan elektrik dağıtım hizmetleri, Türkiye'nin dört yanında devam ediyor.

Cengiz Holding, iş ortakları ile birlikte mobil teknolojiyi ve gelişmiş altyapısını son derece etkin kullanarak Türkiye’nin 4 bölgesine ve 13 şehrine, Türkiye genelinde, yaklaşık 10 milyon aboneye elektrik dağıtım hizmeti veriyor. Kuruluş, faaliyet gösterdiği elektrik dağıtım bölgelerinde Türkiye elektrik tüketiminin yaklaşık %30’unu karşılıyor. 

1970 yılından bu yana İstanbul ve çevresine elektrik enerjisi sağlayan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), özelleştirme süreci kapsamında 2013 yılında hizmet vermeye başladı. Yıllık 27 milyar kWh elektrik dağıtımı yapılan ve önemli bir finans, ticaret ve sanayi merkezi olan İstanbul’un Avrupa yakasında, her geçen gün artan elektrik ihtiyacını kaliteli, verimli ve kesintisiz bir şekilde karşılayabilmek için şebeke iyileştirme ve tesis kurma alanlarında yatırımlarını sürdürmektedir.

İstanbul’un Avrupa Yakası, 5,2 milyona yakın abonesi ve Türkiye elektrik kullanımındaki büyük payı ile ülkemizin en yüksek elektrik tüketimi gerçekleştiren bölgesidir.


 

bedaş renkli

Ünvan: Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.
Adres: Hürriyet Mah. Abide-i Hürriyet Cad. No: 168 34403 Kağıthane / İstanbul
Telefon: 186

Faks: +90 (212) 311 80 11
E-Mail: [email protected]
Web: www.bedas.com.tr

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 31 Ağustos 2010 tarihinde özelleşerek hizmetlerine başlamıştır.

Çalışma esasları Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenen ÇEDAŞ, iletim noktalarından aldığı elektriği son kullanıcılara dağıtmaktadır.

Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde 51.869 km² alanda, 1 milyondan fazla aboneye, 2,5 milyar kWh elektrik dağıtımı yapan ÇEDAŞ kaliteli hizmet anlayışını benimsemektedir.


 

çedaş renkli

Ünvan: Çedaş Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.
Adres: Yeşilyurt Mahallesi Sultan Şehir Bulvarı No:40 Merkez / Sivas
Telefon: 186

Faks: +90 (346) 858 61 00
E-Mail: [email protected]
Web: www.cedas.com.tr

M​eram Elektrik Dağıtım A.Ş., Konya, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir ve Karaman olmak üzere 6 il ve 65 ilçe, 331 kasaba (belde), 1379 köy ve 512 (köy bağlısı) yaylada; 1.5 milyon abonesine 8.5 milyar kWh elektrik dağıtım hizmeti veriyor.

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş., özelleştirme Yüksek Kurulu’nun 30.04.2009 tarih ve 2009/16 sayılı kararı uyarınca, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile Alarko Holding ve Cengiz Holding’in ortak olduğu Alcen Enerji Dağıtım ve Perakende Satış Hizmetleri A.Ş. arasında 30.10.2009 tarihinde imzalanan %100 oranındaki hissenin satışına ilişkin Hisse Satış Sözleşmesi ile özelleştirildi.

Özelleştirmeyi takiben yapılan sistemsel yenilikler ve deneyimli uzman ekip ile çağı yakalayan, müşterilere yerinde hizmet götürmeyi hedef edinmiş, mobil teknolojileri etkin kullanan bir yapı oluşturuldu.

MEDAŞ, arıza noktalarına en kısa yoldan ulaşımı sağlayan Coğrafi Bilgi Sistemi, elektrik arızalarının uzaktan izlenmesini ve yönetimini sağlayan SCADA sistemi, uzaktan sayaç okuma ve online fatura bilgileri güncelleme sistemleriyle Şebeke Yönetim Sistemi alt yapısını oluşturarak müşterilerinin her türlü talep ve şikayetini online iletebilmelerine imkan sağlamak üzere çalışıyor.

 


 

medas-logo

Ünvan: Medaş Meram Elektrik Dağıtım A.Ş.
Adres: Sancak Mahallesi Yeni İstanbul Caddesi No: 92 Selçuklu Konya/Türkiye
Telefon: +90 444 8 186

Faks: +90 (332) 255 00 82
E-Mail: [email protected]
Web: www.meramedas.com.tr

28 Mayıs 2013 tarihinde özelleşen Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), iletim noktalarından aldığı elektriği son kullanıcılara dağıtmaktadır.

Çalışma esasları Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından belirlenen AEDAŞ; hizmet verdiği Antalya, Isparta ve Burdur’daki yaklaşık 2,2 milyon aboneye kesintisiz ve yüksek kalitede elektrik dağıtımı görevini “Enerjimizle yanınızdayız” sloganı ile sürdürmektedir.

AEDAŞ; inovasyona, hizmet kalitesine, müşteri ve çalışan memnuniyetine verdiği önemi, hayata geçirdiği projeler ve vizyoner bakış açısıyla desteklemektedir.


 

aedaş renkli

Ünvan: Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.
Adres: Göksu Mahallesi Serik Cad. No: 15 Demokrasi Kavşağı Kepez / Antalya
Telefon: 186

Faks: +90 (242) 339 55 82
E-Mail: [email protected]
Web: www.akdenizedas.com.tr