fgfg

YURT DIŞI PROJELERİYLE KÜRESEL BİR MARKA HALİNE GELDİ

2006 yılından beri “ENR En İyi 250 Uluslararası Müteahhit” listesinde yer alan Cengiz İnşaat hem Türkiye’de hem de yurt dışında dev projeleriyle adından söz ettiriyor.

 

Büyük altyapı projelerini üstlenen, Türkiye’nin önde gelen inşaat şirketlerinden biri olan Cengiz İnşaat, uluslararası pazarlarda da etkinliğini artırarak güçlü bir rakip haline geldi. Başarı grafiğini Türkiye ve yurt dışındaki projeleriyle yukarılara taşımaya devam eden Cengiz İnşaat’ın; Türkiye’de özel sektörün tek noktaya yaptığı en büyük yatırım olan İstanbul Havalimanı’nın yanı sıra pek çok baraj, enerji santrali, tünel, liman ve karayolunda imzası bulunuyor.

İş ortaklarıyla birlikte yaklaşık 11.000 kişilik istihdama ulaşan Cengiz İnşaat, deneyimli insan kaynağı ve sürekli yenilenen makine parkı ile dev projelerine devam ediyor. Projelerde ihtiyaca özel çözümler üreten Cengiz İnşaat, teknolojinin hızını yakaladığı sürece kendi performansının hızının da artacağını bilen bir anlayış ile altyapı yatırımlarını gerçekleştiriyor. Teknik iş yapma becerileriyle yurt dışındaki projelerde de öne çıkan Cengiz İnşaat, birlikte çalıştığı şirketlere de tecrübelerini aktarıyor.

Türkiye ve yurt dışında başarılı projelere imza atan Cengiz İnşaat’ın Hırvatistan, Slovenya, Azerbaycan, Kazakistan, Bulgaristan, Bosna Hersek, Kuzey Irak ve Kuveyt’te havalimanları, otoyollar, demiryolları ve barajlar gibi büyük kapsamlı birçok altyapı projesi bulunuyor.